Zostaw swoją wiadomość:


Zostaw swoją wiadomość:


Usługi logistyczne - zestaw startowy

Zestaw startowy skierowany jest dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z własną działalnością i potrzebują powierzchni magazynowej obsługiwanej przez doświadczonego operatora logistycznego.

Jednocześnie na wczesnym etapie rozwoju nie posiadają dużych środków na inwestycję. Powierzchnia magazynowa jest jednym z kluczowych kryteriów otrzymania licencji na obrót alkoholem.

Konfekcjonowanie produktów - sposób na realne oszczędności

Na czym polega przygotowanie napojów alkoholowych do transportu?

Przygotowanie towaru do sprzedaży, a więc jego konfekcjonowanie, to przepakowanie danego produktu (lub ich większej ilości) z materiału zbiorczego w mniejsze, przeznaczone bezpośrednio do sprzedaży detalicznej lub przesyłki. Proces ten powinien być świadczony tak, by asortyment dotarł do ostatecznego odbiorcy w nienaruszonym stanie. Co to znaczy?

Uszkodzenia, zarysowania czy też inne mankamenty powstałe na skutek nieprawidłowego zabezpieczenia produktów mogą być podstawą do odrzucenia przesyłki. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku napojów alkoholowych w szklanych opakowaniach, które są szczególnie narażone na pęknięcie. Właśnie dlatego warto powierzyć to zadanie doświadczonym profesjonalistom oraz zyskać pewność kompleksowej obsługi i bezpieczeństwa nawet najbardziej wrażliwych towarów.

Istotna jest również kwestia prezentacji. Już na tym etapie uwagę zwrócić należy na kwestie wizualne. Atrakcyjny, estetyczny wygląd towaru w połączeniu z trwałością opakowania to obecny standard. W naszej ofercie znajdziesz konfekcjonowanie napojów alkoholowych. W praktyce proces ten obejmuje różnorodny zakres produktowy. Szczególnie popularne jest w przypadku towarów spożywczych oraz powiązanych z rynkiem kosmetycznym. Niezależnie od branży, przygotowanie produktów do sprzedaży sprowadza się do:

· zabezpieczenia ich przed czynnikami zewnętrznymi,

· atrakcyjnego wyeksponowania zalet towaru,

· prezentacji marki – np. logotypu lub innych elementów.

Konfekcjonowanie - rodzaje obsługi

Czynności związane z obsługą towarów warto powierzyć firmom, które mają w niej doświadczenie i mogą zaoferować profesjonalną i szybką pomoc. Usługi konfekcjonowania napojów alkoholowych obejmować mogą różnorodne rozwiązania. To m.in.:

 

· sortowanie produktów,

· ich zestawianie i pakowanie,

· przygotowanie oznaczenia.

W przypadku kompleksowej obsługi konfekcjonowanie towarów – w tym napojów alkoholowych – może zostać poszerzone o następujące opcje:

· odzyskiwanie określonych elementów z gotowych zestawów,

· zmianę składu umieszczanych przedmiotów,

· dodawanie materiałów promocyjnych (broszury, ulotki, ankiety, materiały do testów, gadżety),

· insertowanie,

· banderolowanie,

· etykietowanie wraz z oklejaniem produktów,

· foliowanie.

Standardowa, najczęściej spotykana usługa konfekcjonowania obejmuje pakowanie maszynowe przy wykorzystaniu folii ułatwiającej transport, a następnie:

· przygotowanie opracowanych wcześniej zestawów napojów alkoholowych,

· etykietowanie poprzez nanoszenie zakładanej lub samoprzylepnej informacji,

· nanoszenie kodu kreskowego oraz pozostałych, indywidualnych oznaczeń.

Szybkość i skuteczność konfekcjonowania a ekologia

Wszystkie procesy wykonywane są coraz częściej wyłącznie przy użyciu specjalistycznych maszyn lub automatycznych linii pakujących napoje alkoholowe i inne towary. Technologia znacząco przyspiesza ten proces. To nowość w porównaniu do dotychczasowego wymiaru, które zdominowane były przez samodzielną, ręczną obsługę.

Dlaczego warto zdecydować się na konfekcjonowanie napojów alkoholowych? Znaczenie ma przede wszystkim kwestia oszczędności. Sortowanie, przepakowywanie i przygotowanie asortymentu zlecane zewnętrznemu podmiotowi to ograniczenie formalności oraz prac. Przekłada się też na realne zyski.

Samodzielne konfekcjonowanie towarów wymaga m.in. zatrudnienia pracowników oraz wynajmu odpowiedniej powierzchni magazynowej. Zewnętrzne usługi wykonywane przez profesjonalną firmę są równoznaczne ze scedowaniem tych obowiązków na zewnętrzny podmiot, który zajmie się całym procesem. Coraz częściej konfekcjonowanie produktów – w tym także napojów alkoholowych – powiązane bywa z recyklingiem zużytych opakowań oraz innych materiałów, co jest szczególnie wartościowe w kontekście polityki środowiskowej. Duże znaczenie w kontekście przygotowania towarów do sprzedaży odgrywa również logistyka, który jest kolejnym etapem obsługi sprzedażowej.

Potrzebne Ci profesjonalne konfekcjonowanie napojów alkoholowych? Zgłoś się do nas!

W naszej działalności znajdziesz bogaty wybór usług celnych. Prowadzimy skład podatkowy oraz sprawnie przechodzimy procedury dopuszczania wyrobów do obrotu i tranzyty powierzanych nam towarów. Poszukując kompleksowej obsługi z zakresu konfekcjonowania napojów alkoholowych, skontaktuj się z nami – mamy bogate doświadczenie w tym zakresie, znamy wymogi prawne i przepisy formalne związane z przygotowaniem produktów akcyzowych do dalszego transportu i sprzedaży.

 

28.09.2018